Zrcadla dějin

Nejsilnejším zážitkem z návštěvy kteréhokoliv hradu, zámku či historicky jinak význačného místa, je vždy zpravidla zrcadlová síň. Procházka chodbami lemovanými mohutnými zrcadly a vysokými sloupy (sanitec.cz) zanechá silný dojem iv lidech s tomu méně rozvinutým estetickým cítěním. Zrcátko musí mít duši.Svět zrcadel má mnoho podob…

Svět zrcadel má mnoho podob. Jednou jsou zrcadla, které užíváme každý den. Ráno, večer a mezitím. Otevírají každé naše všední ráno a dávají pravidelnou tečku za dnem. Jsou svědky radostí i strastí. Tiše tolerují všechny naše nedostatky, a naopak, odrážejí to, co se nám na sobě líbí. Být zrcadlem, to je dřina. To je však pouze jeden rozměr. Přibližme si i ten druhý, historický. Zrcadlovou síň v paláci Versailles netřeba dozajista našim čtenářům představovat. Stačí jen uvést to podstatné. Pokud by tamní zrcadla dokázali vyprávět, dozvěděli bychom se opět něco nového o dějinách lidského pokolení v Evropě. Prostory versailleského sídla totiž pamatují slavné konference nejmocnějších státníků starého kontinentu. Právě zde se psala historie světadílu. Tady, před očima starobylých zrcadel, utvářely mocní architekturu tehdejšího světa.

zrcadlo s osvětlením

Foto: www.mbkeramika.cz

zrcadlo s osvětlením

Foto: www.kvalitni-svitidla.cz

Zde se zrodily smlouvy, jejichž…

Zde se zrodily smlouvy, jejichž posvátná platnost trvala vždy až do vypuknutí nové zničující války. Co by jeden dal za to, aby mohl jeden podobný výstavní kus viset v jeho obýváku nebo předsíni. Zrcadlo, které beze slov tolerovalo koloběh dějin. Všechno dobré i zlé, co lidská podstata ukrývá. Proto Vám naše společnost nabízí možnost snít tento sen dál. Zájemcům distribuujeme napodobeniny historických artefaktů, které i Vašemu domovu vdechnou na okamžik ducha velkých dějin starého kontinentu.

zrcadlo s osvětlením

Foto: shop.koupelnyasanita.cz

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *