Americké bidety

Zavřete si oči. Co se vám vybaví při slovním spojení“ nejmodernější bidety“. Vypadají tak, jako první bidet, který jste na vlastní oči spatřili v hotelové koupelně (sanitec.cz) na dovolené ve Středomoří.


bidetové sedátko

Foto: www.bidetovesedatko.cz

Víte, jaký překonali od té…

Víte, jaký překonali od té doby vývoj. Ručíme Vám za to, že byste je dnešních potomků nepoznali. Je paradoxní, jaké jsou bidety mladé. Vzhledem k datu jejich vzniku v sedmnáctém století nemají za sebou takovou dějinnou etapu, jako jiné produkty denní spotřeby. Jejich dnešní tvář je v mnohém produktem technologické revoluce z přelomu 20. a 21. století. Ohniska technologických inovací se dnes totiž nacházejí ve východní Asii ve Spojených státech. Ano, v USA. Američanům jsou často terčem laického posměchu, kdy se jim vysmívají, jací jsou prý“ hloupí“ a nevdelaní. Je pravda, že obecná vzdělanost je na jiné úrovni, než evropská. Pokud však jde o konkrétní specializaci univerzitních absolventů, vědu a inovace, najednou jsou tytéž Spojené státy celosvětovým motorem vědy a výzkumu. V tomto prípadade totiž platí jedno moudré historické poučení. Zatímco evropští vzdělanci se věnovali konceptualizácii reality, Američané realizovali koncepty. I teorie zastupitelské demokracie byla poprvé zhmotněná až v podobě první americké ústavy. Zjednodušení a podceňování, jak vidíme, neobstojí. A co nejmodernější bidety.

bidetové sedátko

Foto: i.idnes.cz

Ruce amerických konstruktérů před časem…

Ruce amerických konstruktérů před časem sestrojili zařízení, které jsou plně ovládány elektronikou. Polohovatelné vodní trysky stříkající vodu nastavitelné teploty. Vyhřívaná sedící deska (sanitec.cz) zajišťuje maximální komfort. Uhlíkový filtr čistící vodu těsně před použitím. Tak vypadají bidetové klozety 21. století.

bidetové sedátko

Foto: cms.siko.cz

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *